Hytale r.

Dostosowywanie postaci w Hytale

Pora na dostosowywanie wyglądu bohatera w Hytale! I mały sneak-peak prawdopodobnego wyglądu interfejsu!

Hytale zapewnia graczom możliwość dostosowania ich postaci na wiele różnych sposobów. Niezależnie od tego, czy przeszukujesz loch w trybie przygodowym, czy bierzesz udział w minigrze, twój awatar daje możliwość wyrażenia Ciebie. W tym artykule opiszemy, jak działa dostosowywanie postaci i niektóre opcje dostępne podczas tworzenia awatarów.

DOSTOSOWYWANIE TWOJEGO CHARAKTERU

(dodatkowo mamy tutaj pokazany prawdopodobny wygląd interfejsu!)

Dostosowywanie postaci zaczyna się w menu Mój Avatar. Tutaj ustawiasz kolor skóry avatara, kolor oczu, fryzurę i zarost na twarzy wraz z wielowarstwowymi opcjami ubrań. Możesz dowolnie łączyć i wybierać spośród wielu opcji kolorów dla wszystkiego – od włosów twojej postaci po ubrania.

Rzućmy okiem na kilka przykładów.

Przykłady niektórych z krótkich fryzur dostępnych w Hytale.

Dłuższe fryzury pokazują, w jaki sposób modele stworzone w Hytale Model Maker mogą być użyte w celu poprawy wyglądu postaci.

Opcje kolorów zapewniają dalszą personalizację!

Czapki i akcesoria można wybierać/ubierać niezależnie od wybranej fryzury.

Koszule są uniwersalne, można je nosić pod “innymi ubraniami” – na przykład pod kurtką.

WARSTWY I ANIMACJA

Dostosowanie postaci zaprojektowano do współpracy z systemem narzędzi Hytale. Kiedy wyposażasz nowe elementy zbroi lub innego sprzętu, często są one ułożone w warstwie, którą zdefiniowałeś dla swojej postaci. Zapewnia to dodatkowy stopień twórczej swobody, pozwalając ci mieszać i dopasowywać ubrania różnych stylów z różnymi poziomami zbroi, które będziesz tworzyć i zbierać w trybie przygodowym. Będziemy mieli więcej do przekazania na temat sprzętu i wyposażenia w przyszłym blogu.

Dłuższe przedmioty, takie jak płaszcze, mają swoją animację podczas ruchu.

ODMIANA TEMATYCZNA

Tryb przygodowy Hytale odbywa się w magicznym świecie fantasy, a wiele z naszych opcji dostosowywania odzwierciedla ten fakt. Będziesz mógł stworzyć szeroką gamę awatarów fantasy, od młodzieńczych odkrywców po weteranów, farmerów, magów i rzemieślników.

Oto jedna z postaci z Hytale!

Jednocześnie minigry umożliwiają graczom wyrażanie się na wiele różnych sposobów. Chcieliśmy, aby personalizacja postaci odzwierciedlała to przy użyciu różnych motywów dostosowywania. Oprócz opcji fantasy, będziesz mógł wybierać spośród stylowych nowoczesnych ubrań i strojów tematycznych.

“Chodzi o to, aby dać graczom opcje” – mówi artysta Conor “Stein” Goodman. “Są dwie strony – strona fantasy i poczucie bycia sobą – zabawa z przyjaciółmi i noszenie codziennych ubrań. Jest też cosplay i odgrywanie ról. Chcemy, aby ludzie mogli budować salon lub statek kosmiczny i mieć zestaw kostiumów, z których mogą wybierać. ”

Zespół artystyczny Hytale przestrzega zestawu wytycznych, które pomagają zapewnić, że elementy dostosowywania wyglądają dobrze razem, nawet jeśli są dobierane z różnych tematów. “Używamy określonych kolorów” wyjaśnia Stein. “Dla fantazji wybieramy ciemniejsze, bardziej nasycone tony. Kiedy idziemy na bardziej nowoczesny utwór, są lżejsze i jaśniejsze. Kiedy robimy coś bardziej zabawnego lub uroczego, używają bardziej pastelowych kolorów “.

Operatorzy serwerów będą mogli przesłonić wygląd postaci podczas gry na swoim serwerze, umożliwiając twórcom zdefiniowanie wyglądu ich mini-gier. Na przykład operator serwera o tematyce zachodniej może chcieć, aby wszyscy nosili odpowiednie dla danego okresu stroje.

TWORZENIE KOSTIUMU

Inspiracja dla opcji dostosowywania pochodzi z wielu różnych źródeł. W trybie przygodowym same strefy mają olbrzymi wpływ na rodzaje opcji odzieży, które mogą być oferowane przez graczy. W powyższym przykładzie możesz zobaczyć, jak zaprojektowano i zbudowano nowy kostium dla strefy 2 – upieczona przez słońce pustynia.

“Jest faza badań, w której wymyślam, co chcę zrobić i naszkicuję” – mówi Stein. “Sprawdzam referencje – takie jak ubrania na pustyni – i wtedy widzę, co wygląda wystarczająco fantastycznie, co pasowałoby do gry. Wszystko musi być skalowane, aby pasowało do modelu i pracować z animacjami. ”

Szczegóły zainspirowane historią Hytale’a są dodawane, aby powiązać nowy zasób z istniejącym światem. “Zdałem sobie sprawę, że Feranie w strefie 2 noszą kajdany” – mówi Stein. “Pomyślałem, że ktoś z tego obszaru może być zainspirowany tym, więc dodałem złote bransoletki, które zakrywają nadgarstki i kostki. Strefa 2 ma również kaktusy, które są bardzo jasne i kolorowe, więc odzwierciedlamy to w odzieży. Symbole są również ważne – w grze jest wiele symboli, więc staramy się to również odzwierciedlić. ”

WYRAŻAJĄC SIEBIE

Dostosowywanie twojej postaci idzie dalej niż tylko twój wygląd. Awatary Hytale mogą pokazywać różną mimikę i wykonywać emotikony. Niektóre z nich pojawiają się podczas normalnej gry – np. Zaciskając zęby, gdy wymachujesz mieczem – podczas gdy inne są wyzwalane ręcznie.

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się przegląd opcji dostępnych dla personalizacji postaci w Hytale. Twoja ludzka postać! Będziesz mógł wybrać spośród kilku innych grywalnych ras dla swojego awatara Hytale.