Fortnite r.

Fortnite na telefon – pierwsze wrażenia

Fortnite cieszy się dużą popularnością, dlatego studio Epic Games postanowiło stworzyć wersję na telefon trybu Battle Royale. Dzisiaj podzielę się z Wami swoją opinią na temat wersji mobilnej.

Fortnite na telefon

Aktualnie dostęp do gry jest ograniczony. Zagrać w nią mogą tylko osoby, które zapisały się na testy oraz otrzymały maila z linkiem aktywacyjnym. Niestety na razie dostęp do zapisów mają użytkownicy urządzeń z systemem iOS, lecz twórcy zapowiadają wersję na Androida w najbliższych miesiącach.

Minimalne wymagania:

Do gry wymagane jest połączenie internetowe, a także system iOS 11 na urządzeniach iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Air 2, iPad 2017, iPad Pro lub nowszych.

Link do wydarzenia.

Sterowanie, celowanie i HUD

Sterowanie może być uciążliwe, gdy gra się na mniejszych telefonach. Lewa część ekranu odpowiada za poruszanie się, prawa – za celowanie, a dotknięcie – za strzelanie. Zdecydowanie za mały HUD rekompensuje nam wspomaganie celowania oraz wskaźniki, które pokazują, gdzie znajduje się skrzynka lub skąd będzie nadchodzić przeciwnik.

Grafika i optymalizacja

Grafika różni się zależnie od tego, na jakim telefonie gramy. Jest ona przystosowana do możliwości danego urządzenia. Poniżej zamieszczam porównanie grafiki pomiędzy iPhonem 6S a iPadem Pro.

fortnite na telefon - porównanie

Gra ze znajomymi

Fortnite na telefony umożliwia nam grę ze znajomymi zarówno z tymi, którzy grają na telefonie, jak i na komputerze, ale gdy zagramy z tymi drugimi, musimy się liczyć z tym, że przeciwnicy też będą grać na myszce i klawiaturze.

Gameplay

Poniżej zamieszczam gameplay z iPhone’a 6S.

Jak widać na nagraniu, gra na słabszych urządzeniach nie należy do najprzyjemniejszych, nawet poza nagrywaniem.

Podsumowanie

Gra jest w fazie testów, więc miejmy nadzieję, że Epic Games poprawi optymalizację na słabszych telefonach oraz pozbędzie się drobnych bugów, takich jak odgłos burzy, który można usłyszeć na nagraniu. Jak dla mnie, minusem też jest automatyczne otwieranie się drzwi i zbieranie wszystkich przedmiotów, w które się tylko wdepnie. Jest to bardziej gierka do pogrania w autobusie niż całkowite zastąpienie komputera.

A Wy co myślicie na temat Fortnite’a na telefony? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!