E-sport r.

Środkowy palec na LCK 2020: ostrzeżenie, czyli lekka kara dla e-sportowca

Ekscytacja spowodowana zwycięstwem meczu nie jest powodem, by komukolwiek pokazywać środkowego palca!

28 kwietnia rozgrywały się gry w LCK 2020 Summer Promotion, w którym uczestniczyły cztery drużyny: Griffin, SANDBOX Gaming, Seorabeol Gaming oraz Team Dynamics.

Dwie zwycięskie drużyny kwalifikują się do letniego sezonu LCK 2020. Takie szczęście spotkało Team Dynamics i SANDBOX Gaming.

Griffin kontra Seorabeol Gaming

Pierwszy mecz zwyciężyło Griffin. Przeciwnik nie miał szans z grającym Miss Fortune Parkiem “Viperem” Do-hyeonem, który pod koniec meczu osiągnął KDA na poziomie 8/0/3.

W drugiej grze lepsze okazało się Seorabeol Gaming. Ich ADC, Gwon “Sangyoon” Sang-yun, postanowił wybrać Miss Fortune, która zdominowała przeciwną Kalistę.

Ostatni mecz, trwający ponad 35 minut, przypadł na korzyść Seorabeol Gaming. Z wynikiem 2-1 drużyna pokonała Griffin, udowadniając, który ADC był tego dnia lepszy.

Ekscytacja spowodowana zwycięstwem nad jednym z faworytów LCK osiągnęła bardzo wysoki poziom, co udowodnił Sangyoon, który… pokazał środkowego palca w kierunku zawodników Griffin. Ofensywne zachowanie zostało dokładnie zarejestrowane przez kamery.

Sangyoon LCK 2020

Sangyoon: to nie była prowokacja

Zawodnik wypowiedział się w temacie swojego zachowania. Poinformował, że był to żart w kierunku współzawodnika, Novy. Nie miało to na celu nikogo sprowokować.

Riot Games Korea przyznało jednak ostrzeżenie za takie zachowanie.