E-sport r.

LPL powraca 9 marca. Chiński rząd będzie asystował LPL i Worldsom 2020. Dodatkowo: LCK zza kulis. Puste trybuny

Zobacz, jak wyglądają gry LCK zza kulis!

Zobacz też: IEM odbędzie się bez publiczności.

Ran, dziennikarz League of Legends Pro League, poinformował w jednym ze swoich ostatnich wywiadów o tym, że chiński rząd zadeklarował pełne wsparcie dla chińskiej ligi LPL oraz Worldsów 2020, których finał będzie miał miejsce w Szanghaju. Rząd chce pomóc zarówno w przygotowaniach do Worlds 2020, jak i zawodnikom e-sportowym, którzy odczuwają dodatkowe straty spowodowane nierozgrywaniem gier lub brakiem publiczności. To drugie wyjątkowo doskwiera profesjonalistom. Puste trybuny sprawiają, że nie czują, jakby otrzymywali czyjekolwiek wsparcie; stresują zawodników, co wpływa na ich ostateczną efektywność w grze.

Rząd chiński polecił, aby gry LPL dalej odbywały się dalej w formacie online: gracze rozgrywaliby gry z siedzib swoich drużyn e-sportowych.

Przypominamy, że ostatni mecz LPL odbył się 19 stycznia 2019 roku. Tydzień drugi zmagań został bezterminowo przesunięty. Za takim stanem rzeczy stoi epidemia koronawirusa COVID-19, która rozpoczęła się w chińskim mieście Wuhan.

Aktualizacja: w czasie pisania artykułu pojawiła się informacja o powrocie LPL. Gry powinniśmy zobaczyć już od 9 marca 2020 r.

Warto wspomnieć, że jest to pierwszy raz, kiedy jakaś liga odbędzie się w formacie online. Z tego względu możemy spodziewać się pewnych problemów technicznych.

Jak wyglądają gry w LCK?

Gry w koreańskiej lidze LCK są przeprowadzane bez publiczności. W przeciwieństwie do meczów LPL, te jednak możemy bez przeszkód oglądać na ekranie. Ale jak to dokładnie wygląda?

16 lutego Korizon nagrało film podczas gry T1 i Gen.G, który upubliczniono 27 lutego. Dwa dni temu zarząd LCK zabronił wstępu każdym mediom z obawy przed rozprzestrzenianiem się COVID-19. Film zza kulis widzimy więc jeszcze w czasie, kiedy wstęp na imprezę nie był tak utrudniony, jak obecnie.

Film znajdziecie na samym dole artykułu. Poniżej kilka screenów.

Wejście na teren LoL Parku nie jest możliwe dla publiczności,
bilety nie są w sprzedaży

Po wejściu na teren LoL Parku każdy musi obowiązkowo
poddać się badaniu temperatury i zdezynfekować ręce

Trybuny są zupełnie puste

Mimo wszystko zawodnicy grają dalej

Widać naprawdę niewiele osób bez maseczek ochronnych

Media room

Pełny film