E-sport r.

POLSKAGUROM – polski trend, który ogarnął cały fandom League of Legends

Puki trwają finały European Masters, będzie też trwać akcja #POLSKAGUROM.

#POLSKAGUROM opanowuje społeczność League of Legends

Czy pamiętacie podobną akcję wspierania zespołu e-sportowego, która tak szybko się rosła i nabrała tak wielkiego rozmachu? #POLSKAGUROM to jeden z popularniejszych hasztagów na Twitterze 10 maja.

Puki Style

ADC drużyny K1ck NeoSurf, Łukasz “Puki Style” Zygmunciak – to właśnie jego zdjęcie ustawiają sobie na profilowe takie drużyny e-sportowe, jak FNATIC, Cloud9 czy T1; znajdziemy je również u Capsa, sOAZa, Izaka czy Nervariena, ale także u setek graczy LoL-a z całego świata.

Nie powinna Was także zdziwić popularność nicku “Puki Style”, który w różnych konfiguracjach pojawia się u graczy nie tylko z serwerów europejskich.

Jak sam przyznaje w swoim tweecie, @pukistyle_ tuż po przebudzeniu zauważył, że zyskał ponad 3000 obserwujących.

 ADC drużyny K1ck NeoSurf, Łukasz "Puki Style" Zygmunciak

Polska w finałach EUM

Po raz pierwszy w historii polska drużyna ma szansę na zwycięstwo podczas EU Masters. Finałowa gra pomiędzy polskim K1CK a francuskim LDLC OL ma miejsce w niedzielę, 10 maja o godz. 18:00.

Na znak solidarności z K1CK, polscy fani zaczęli zmieniać swoje profilowe na jedno ze zdjęć Pukiego. A potem… jakoś samo się to tak rozrosło.

Jak dotąd to LDLC prowadzi 1 do 0 z K1CK. Transmisję możecie oglądać na Twitchu.

Finały EU Masters

“Polacy opanowują ten filmik!”… a w zasadzie stream. Podczas finałów EU Masters na czacie twitchowej transmisji nie widać było nic innego, niż doping dla polskiej drużyny K1CK. Niektórzy z widzów przyznawali, że z powodu olbrzymiego spamu, wyłączenie widoczności chatu poprawiało jakość transmisji. To dopiero doping od widzów!

#POLSKAGUROM - finały EUMasters na Twitchu