E-sport r.

Brazylijska organizacja nie płaci swoim dwóm zawodnikom z Korei

Czy CBLOL pożegna się z dwoma graczami?

Redemption eSports Porto Alegre - logo drużyny

Redemption eSports Porto Alegre

Perspektywa graczy

Portal Dotesports donosi o sytuacji dwóch koreańskich e-sportowców, którzy twierdzą, że brazylijska organizacja Redemption eSports Porto Alegre ignoruje ich i nie płaci im należnych pieniędzy.

Koreańczycy Choi “BalKhan” Hyun-jin oraz Im “Patrick” Jin-hyeok poinformowali o swojej sytuacji za pomocą własnych Twitterów. “RDP nie płaci. I nie będę już profesjonalnym e-sportowcem. Zignorowali mój kontrakt” – pisze BalKhan. Przypomnijmy, że gracz w zeszłym roku miał podobne problemy z drużynąGalatasy Esports.

Perspektywa organizacji

Angelo Tellecha, założyciel Redemption eSports Porto Alegre, napisał tweeta, w którym wyjaśnił istnienie pewnego “wewnętrznego sporu”, o którym nie wiedział. Przyznał, że gracze mają pełne prawo do żądania zapłaty. [Link do Tweeta]

Brazylijska drużyna poinformowała o odejściu BalKhana z drużyny 22 kwietnia. Decyzja była uzasadniona jego chęcią powrotu do Korei Południowej podyktowanej pandemią COVID-19. Jego umowa została rozwiązana.

Drugi z graczy, Patrick, również powrócił do Korei. Dotesports informuje, że jego kontrakt z drużyną nie został rozwiązany.