r.

Znamy zwycięzców 12 Sezonu Starladdera!

Wielki finał był w zasadzie powtórką z ESL One w Katowicach, chodzi oczywiście o półfinał pomiędzy Team EnVyUs i Ninjas in Pyjamas. Tym razem nV miało przewagę jednej mapy przed rozpoczęciem właściwego spotkania, ponieważ drużyna weszła do finału z drabinki wygranych. NiP musiał wygrać 3 mapy, aby zdobyć mistrzowski tytuł oraz 18 000 $. Podczas Draftu nV wybrało mapy de_inferno oraz de_cache. NiP zdecydował się na de_mirage oraz de_dust2. Oczywiście ostatnia mapa była wybierana losowo.

Najlepszym graczem na pierwszej mapie był zdecydowanie Happy z francuskiej drużyny. Zdobywał najwięcej kluczowych fragów i świetnie prowadził francuski zespół. Szczególnie wykazywał się gdy używał bardzo agresywnej taktyki na “bananie”, aby samemu pokryć pozycje gdy reszta drużyny zatrzymywała szturmy z Tec-9-tkami.W 3 rundzie drabinki wygranych widzieliśmy ten sam mecz na de_inferno, tam jednak gra zakończyła się wynikiem 16:1 dla nV. Gra była bardzo jednostronna. Pierwsza mapa finału zakończyła się wynikiem 16:9 dla nV. Szwedzi nie wygrali nawet jednej rundy po stronie terrorystów.

Druga mapa rozpoczęła się zwycięstwem w rundzie nożowej Team nV i Francuzi zdecydowali, że zaczną grę na mapie de_cache po stronie CT. Chyba nikogo to nie dziwi :). W pierwszej rundzie NiP ruszył szybko na bombsite. Jednak nie udało im się nawet podłożyć ładunku. nV zwyciężyło pierwszą rundę. W pewnym momencie mecz został zatrzymany na dłuższą chwilę, ponieważ Happy miał problemy techniczne ze swoim PCtem. Po wznowieniu gry nV ugrało następne 3 rundy, po czym Szwedzi przerwali im tą krótką serię zwycięstw zdobywając pierwszy punkt. Niestety nV nie dało NiPowi szansy na większy “comeback” i grało bardzo agresywnie po stronie CT co dało im wynik 10-1. Następnie NiP ponownie zdobył kolejny punkt (10-2), to była ostatnia ugrana runda dla nich. Francuzi po prostu zdominowali zespół Szwedzki doprowadzając pierwszą połowę do wyiku 13-2, a w drugiej połowie nV szybko wtargnęło 3 razy z rzędu na bombsite B co dało im zwycięstwo na drugiej mapie-de_cache, wygrywając także cały Finał.