Counter Strike r.

Od zera do proplayera! CS:GO poradnik cz.1

Pewnie często zastanawiasz się nad swoją grą w CS:GO. Czemu mimo dobrych umiejętności strzeleckich przegrywasz mecze? Chcesz się dowiedzieć, jak poprawić swój performance? Przeczytaj to!

Grając w CS:GO raz wygrywamy raz przegrywamy jak w każdej grze, ale co zrobić gdy uważamy, że jesteśmy lepsi od przeciwnika, a on niszczy nas 16:0 ? Co zrobić żeby pohamować nerwy gdy sojusznik po raz kolejny przegra nam rundę ? Czego potrzebuje dobry gracz Counter Strike : Global Offensive ?

 

Zasada 1 : Kontroluj swój umysł

csgorage

Wielu graczy w CS gra kilka lub kilkanaście gier z rzędu bez względu na swoje sfrustrowanie nią czy ogólne samopoczucie – zwykle kończy się to sromotną klęską oraz zmarnowaniem swojego czasu. Nigdy nie włączaj meczu będąc choćby podirytowanym! CS ma to do siebie, że oprócz radości przynosi też sporo stresu, więc Twoje lekkie podrażnienie może szybko zmienić się w gniew. Zanim złapiesz za wirtualną giwerę, zrelaksuj się – posłuchaj muzyki, którą lubisz, porób parę ćwiczeń fizycznych lub po prostu się przejdź. Gdy czujesz, że już dostatecznie spuściłeś z siebie złość, zasiądź do rozgrywki.

Kolejnym etapem w drodze do sukcesu jest przejęcie inicjatywy nad drużyną: musisz ich ogarnąć, ale nie wyzywaj ich! Osiągniesz wtedy przeciwny efekt. Przekaż już na początku swoją pozytywną energię drużynie (czasem drużyna nie chce Twojej energii, więc nie narzucaj jej zbytnio) i ruszaj do walki. Pamiętaj: nie wszystko wychodzi zgodnie z planem – nie zrażaj się i brnij dalej do postawionego celu. 

Zasada 2 : Trening czyni mistrza

csgoaimp

Pamiętaj, że samo nastawienie nie wystarczy. Jeśli chcesz być dobry w CS-a, to poświęć mu czas. Wejdź na jakąś aim mapę czy deathmatch i trenuj swoje umiejętności w walkach 1 na 1. Takie pojedynki są bardzo częste i umiejętność wygrania takiego może pomóc w wygranej. Jeśli będziesz czuł się już w miarę swobodnie atakując rywala w każdym dystansie większością broni to przejdź do podpatrywania, jak grają profesjonaliści. Sprawdź, jakie wykonują ruchy myszką przy danym strzale lub jak ustawiają się na konkretnej miejscówce, żeby złapać przewagę nad przeciwnikiem. Spróbuj zmieszać sprawdzone sposoby z własną intuicją i zaskocz przeciwnika.

Zasada 3: Ekonomia = przewaga

ecoround

Przyznasz pewnie, że odpowiednia broń potrafi odwrócić przebieg bitwy. Pewnie kilka osób z pistoletami nie zdobyłoby twierdzy bronionej przez wojskowych z karabinami szturmowymi – właśnie tak samo jest w CS:GO. Jeśli wygrasz pistoletówkę, to już zdobywasz pierwszą przewagę nad wrogiem, ponieważ rywal ma 2 opcje:

1. zagra eco,

2. zagra force’a.

Pierwsza opcja stawia go na przegranej pozycji. Tylko osoba z wielkimi umiejętnościami strzeleckimi lub ogromnym szczęściem wygra z uzbrojonym po zęby kilerem. Druga opcja wyrównuje szanse, lecz jeśli zastosowałeś się do drugiej zasady i systematycznie trenujesz strzelanie, to nie będzie stanowił dla Ciebie problemu ani wróg ze zwykłym pistoletem, ani maszynowym. Jeśli wytrzymasz rundę force, to przeciwnicy znowu będą cierpieć braki finansowe, a Ty będziesz w stanie dokupić np. granaty, o których dowiesz się więcej w następnych poradnikach. Powodzenia na polu bitwy!

[latest_posts category=”counterstrike” count=”6″]