r.

Wszystko o skinach 1/2

Zawsze miałeś jakieś wątpliwości na temat skinów? Zajrzyj do artykułu i rozwiej je!

W tym artykule poznasz dużo informacji o skinach. Jest on w znacznej części przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z CS:GO.

1. Czym są skiny?

Na początku dowiemy się, czym tak naprawdę są skiny i jaką mają one wartość. Skin – z języka angielskiego – oznacza motyw, skórkę. W CS:GO skin występuje jako zmiana wyglądu broni na tę lepszą. Skiny posiadają swoją wartość – niektóre bardzo niską, a inne – bardzo wysoką, sięgającą nawet do kilku tysięcy dolarów.

Wypadanie skinów

Skiny możemy zdobyć chociażby otwierając skrzynki, po prostu kupując je na rynku Steam oraz uzyskując je w końcowym dropie po rozgrywce na serwerze społeczności lub na oficjalnym serwerze Valve.

W grze Counter-Strike: Global Offensive mamy szansę na drop niestandardowy, tzn. może nam wylecieć skin przydzielony do innej grupy. Często dropią skiny Standardowej Jakości (Bizon Sand Dash itd.).

Są też mapy, które mają swoje osobiste kolekcje. Jednak zdobycie lepszych skinów z takowej kolekcji jest trudne do wykonania.

Czy słyszałeś, że:

W każdym tygodniu, jak to w życiu bywa, mamy swój limit. W 1 tygodniu możemy zdobyć od 4 do 6 skinów.

 

2.Wygląd skinów

Skiny różnią się wyglądem zewnętrznym, to znaczy: mogą się porysować albo być idealne bez skazy, czyli na chłopski rozum – skiny różnić się mogą poziomem zużycia.

W grze rozróżniamy 5 poziomów zużycia:

  • Fabrycznie nowy (Factory New) FN (bez skazy, idealny);
  • Lekko używany (Minimal Wear) MW;
  • Przetestowany w Boju (Field Tested) FT;
  • Ślady używania (Well Worn) WW;
  • Zaprawiona w walkach (Battle Scarred) BS.

Niektóre skiny posiadają inny look, to znaczy mają jakiś poziom zużycia, a wyglądają inaczej. Czyli np. jakiś nóż ma zużycie FT a, wygląda MW. Jest wiele takich skinów na rynku, a niepoinstruowani gracze wystawiają je po niskiej cenie, chociaż skiny z lookiem są dużo droższe.

3. Zmiana nazwy broni

Otóż do takiego działania jedyne, co możemy użyć, to plakietka Name Tag. Da się ją zakupić z menu gry lub na rynku Steam.

Po zakupie przechodzimy do ekwipunku, klikamy na broń lewym przyciskiem myszy, a potem opcja “rename” lub “zmień nazwę”. Wyskoczy nam linijka z aktualną nazwą broni oraz druga – w której wpisujemy nową nazwę.

4. Sprzedaż skinów na rynku Steam

Nie każdy gracz może sprzedawać przedmioty, jak chce! Na początku musisz posiadać jakąś grę ZAKUPIONĄ PRZEZ STEAM!

Jeżeli już coś takiego mamy, będziemy musieli odczekać miesiąc na odblokowanie nam wszystkich możliwości na koncie.

Sprzedaż skinów jest łatwym sposobem na zdobycie lepszych lub całkiem spory zarobek. Trzeba jednak pamiętać, że Steam pobiera podatek od każdej wystawionej rzeczy, tzn. powiedzmy, że wystawimy przedmiot za 115 euro, to w tym momencie Steam pobierze podatek w wysokości 15 euro. W każdym przypadku jest to inaczej opisane.

Część druga poradnika już jutro. Zapraszam!