Counter Strike r.

Wywiad z Mateuszem “Muńkiem” Malonem

W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam wywiad z bardzo wybitnym i utalentowanym graczem.

Jaką rangę miałeś po pierwszych 10 wygranych grach?

Nie jestem do końca pewny, bo miało to miejsce ponad 3 lata temu, ale wydaję mi się, że pierwszą rangę jaką miałem w CS:GO to Gold Nova 3.

Jak oceniasz zmiany w rangach po update?

Ciężko mi to określić, ponieważ za niedługo minie rok jak nie gram popularnych matchmakingów, właśnie ze względu na niezbyt wysoki poziom nawet na tych najwyższych rangach oraz słabe serwery (64 tickrate). Z tego co się orientuję ostatnio VALVE próbowało naprawić system rang (poprawić rozkład graczy w przynależności do wszystkich rang), więc może jest już nieco lepiej.

Jak wyglądał twój pierwszy turniej?

Pierwszy turniej lanowy w jakim brałem udział miał miejsce na uczelni, gdzie studiuję (PWr), był organizowany przez firmę MSI i razem z drużyną zajęliśmy pierwsze miejsce.

Ile czasu poświęciłeś grze zanim pojechałeś na pierwszego lana?

Nie chcę skłamać, ale chyba z 4 lata.

Długo wbijałeś Globala?

Pierwszy raz Globala wbiłem mniej więcej po 8-10 miesiącach gry, kiedy przerzuciłem się z 1.6 na GO.

Czy zarobiłeś coś na graniu w CS:GO?

Nie za wiele, głównie to nagrody z turniejów lanowych (sprzęt komputerowy) i sprzedaż skinów.

Co Twoi rodzice uważają o graniu w CS-a?

Jak byłem w liceum, moi rodzice podchodzili niechętnie do mojej przygody z CS-em, aczkolwiek gra w żadnym stopniu nie miała wpływu na wyniki w nauce itp. także traktowali to z przymrużeniem oka.

Ile czasu poświęcasz dziennie treningowi?

Ze względu, że obecnie studiuję, nie zawsze mam czas aby pograć i potrenować, ale jeśli uda się już znaleźć trochę czasu to na sam trening indywidualny poświęcam około 30-60min, a resztę czasu spędzam z drużyną na graniu PCW oraz trenowaniu nowych taktyk.

Ile już grasz w CS-a (chodzi o wszystkie wersje) i od jakiej wersji zaczynałeś?

Zaczynałem od wersji 1.6 (przerzuciłem się z popularnej wtedy gry WarRock) i jeśli podliczyć wszystkie godziny spędzone na CS-ie, myślę że licznik spokojnie przekroczył 5000.

Czy według Ciebie komputer ma wpływ na osiągnięcia w grze?

Na pewno gracz, który ma komputer dobrej klasy ma przewagę nad tym, który takiego komputera nie ma. Jak dla mnie, takim minimum jest monitor 120Hz + komputer utrzymujący przynajmniej 250fps, dzięki temu gra staję się o wiele bardziej przyjemniejsza oraz pozwala na rozwinięcie swoich umiejętności w znaczący sposób.

Dla nowych graczy

Polecam wszystkim nowym graczom oraz tym, którzy spędzili już trochę czasu na CS-ie zajrzeć na kanał GamesAcadamy na YouTube, gdzie profesjonalny gracz Gabriel „Fallen” Toledo tłumaczy podstawowe zagrania na większości map w CSGO. Oprócz tego DM i grać, grać i jeszcze raz grać ;).

Dziękuję bardzo za wywiad i pozdrawiam Cię, Mateusz.

Link do jego profilu Steam tutaj – klik

[latest_posts category=”counterstrike” count=”6″]