r.

Wywiad z Oskarem Stenborowskim aka oskarish!

Wywiad z zawodnikiem, który według wielu robi różnicę w drużynie Lounge Gaming, a jest to Oskar Stenborowski, którego możecie znać jako oskarish. Zadaliśmy osiem pytań. Zapytaliśmy o mistrzostwo Polski i rozwialiśmy wątpliwości co do tego kto jest drużyną TOP 2 w Polsce. Zapraszamy.

Jeżeli nie wiecie kim jest oskarish wejdźcie tutaj:

Od siebie dodam, że Oskar jest zawodnikiem z najwyższym ratio ze swojego zespołu co jest super osiągnięciem jeżeli dochodzi się do nowej drużyny.

 

Wczoraj wygraliście “Mistrzostwo Polski” przeciwko staremu eBettle. Czy po tym zwycięstwie czujesz, a może nawet czujecie jako drużyna TOP 2 w Polsce? Było sporo kontrowersji, że spadliście na to ostatnie miejsce na podium po tym jak Vexed Gaming zaczęło kwalifikować się na majory. Jakie jest Twoje zdanie?

Te mistrzostwa były dla mnie bardzo ważne i dołożyłem wszelkich starań aby je wygrać z moja drużyna. Moim zdaniem to nie jest do końca tak, ze po jednym meczu można stwierdzić kto już jest na stałe tym top 2. Trzeba rozegrać więcej spotkań miedzy sobą i wtedy się okaże ale druga rzeczą jest to – ze faktycznie niezmiernie się cieszę z mistrzostwa – moje pierwsze podium już w wieku 18 lat wiec myślę ze fajnie, fajnie.

Bardzo przyjemnie czyta się to, że taka utalentowana osoba w świecie esportu jest taka skromna. Przejdźmy do kolejnego pytania. Na pewno w internecie czytałeś, że robisz sporą różnicę w drużynie od kiedy do niej dołączyłeś. Jakie masz nastawienię do tego? Podchodzisz do tego może z żartem i jest to dla Ciebie miłe, czy czujesz, że nosisz na barkach jakąś presję?

Nie, nigdy nie czułem się ze muszę nosić na sobie jakiś ciężar gry. Miło mi się czyta te wszystkie komentarze dotyczące mojej gry i tej świeżości która wprowadzam w drużynie i to wszystko. Trzeba pograć więcej i zobaczymy jak to wyjdzie.

Jaka jest Twoja pozycja w drużynie? Będziesz próbował dalej rozwijać swoją karierę i uderzać w europejskie zespoły czy jednak pozostaniesz z chłopakami i będziecie próbować zdobywać coraz większe turnieje?

Na dzień dzisiejszy zostanę z chłopakami z Polski i będziemy sobie próbować grać razem i zdobywać jakieś większe turnieje. Dysponuje póki co niemieckim i angielskim wiec jeżeli by miało się coś stać w Polsce to będę może starał się zrobić jakiś europejski team.

Jakie są Twoje relacje z kolegami z drużyny? Dobrze przyjąłeś Twoje przenosiny do nowej drużyny?

Moje relacje z chłopakami są myśle mega dobre, wszyscy mamy jakieś tematy do rozmowy i rozmawia się bardzo fajnie. Momentami są jakieś sprzeczki podczas meczu ale to jakieś dwa-trzy słowa które są później omawiane na pcw i nie ma już problemu. Wiec ogólnie przenosiny na plus – w sumie do tej pory każdy team w którym byłem składał się z zawodników o miłym charakterze.

Każdy pewnie wie, że było wiele komplikacji z ESEA po tym jak zakazała reklamowania stron w nickach/nazwach i dostaliście jako pierwsi blokadę. Została już ona zniesiona? Wiadomo coś więcej czy będziecie mogli rozgrywać mecze w w/w lidze?

Tak, będziemy mogli dalej rozgrywać mecze w tej lidze. Po prostu wynikł problem z racji tego, ze mieliśmy w nazwie swojej drużyny nasza organizacje która jest kojarzona z betowaniem a ESEA tego nie wspiera. Teraz zmieniliśmy nazwę teamu i wszystko jest okej.

Ile czasu poświęcasz na trening, a ile na samo granie dla zabawy w cs’a?

Ostatnimi czasy miałem bardzo mało czasu aby poświęcać się dla grania dla zabawy. Z reguły jest tak ze mamy jakieś tam obowiązki i ciężko to zmieścić przed treningiem szczególnie jak się chodzi do szkoły. Na trening poświęcamy 6-7 godzin a na grę dla zabawy czasem 1-2. Zależy od dnia.

Interesujesz się jakimiś innymi grami? A może śledzisz esport z innej gry?

Interesuje się innymi grami jak LoL czy Dota ale w sumie nie śledzę poczynań graczy, transferów i tak dalej. Czasami znajdę sobie czas żeby zagrać dla przyjemności i dla odbitki w LoLa i to wszystko – no i obejrzę tez LCS’a.

Jak chcesz ułożyć swoje życie? Będziesz chciał utrzymywać się z kariery zawodnika czy jednak będziesz chciał pracować w przeciętnym zawodzie?

Mam już jakieś plany. Póki co nie pracuje, uczę się i zarabiam pieniądze. Mam plan przeprowadzenia się do polski i zrobienia sobie gap year – ze względów na to, ze chciałbym sobie pomieszkać z dziewczyna. Zawód jeżeli będzie to tylko coś związane z informatyka. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy.

To było ostatnie pytanie, a na koniec jeszcze raz chciałbym podziękować za samo zgodzenie się na wzięcie udziału w tym wywiadzie dla Naszego portalu oraz za szczere odpowiedzi co jest w sumie najważniejsze w takich formach odpowiedzi. Do tego chciałbym życzyć sukcesów i coraz większego rozwijania się w swojej karierze.