r.

Counter-Strike: Operacje #1 – Payback, Bravo oraz Phoenix

Pierwsza część krótkiej historii operacji do Counter-Strike: Global Offensive. Przeczytacie tu, od czego zaczynały się pierwsze dodatki i jakie nowości oferowały trzy pierwsze z nich, czyli Payback, Bravo oraz Phoenix.

Operacja Payback została dodana w aktualizacji 26 kwietnia 2013 roku. Początkowo miała trwać do 31 lipca, jednak po przecenie do 0,99 USD stała się tak popularna, że VALVE przedłużyło ją do końca sierpnia. Wówczas odznaki dostawało się za ilość spędzonych godzin na nowych mapach operacji. Czas wymagany do srebra to 10 godzin, a złota – 50; aby mieć brąz, wystarczył sam zakup. Dodawała też siedem nowych map takich jak:

zdjencie

Niestety 5.49 euro jak za operację, która oferowała tylko żetony, to trochę za dużo, ale to dopiero pierwszy tego typu dodatek do CS:GO i z każdym następnym pojawiało się coraz więcej nowości.

[CIEKAWOSTKA] Jeśli ktoś kupił pass po przecenie za 1$, dziś może zarobić na nim 40 razy tyle. Przepustka do operacji na rynku steam

żetony operacji Payback

 

 

Drugi z kolei dodatek do CS-a był nieco bardziej rozbudowany. Trwał od 19 września 2013 do 5 lutego 2014 i wprowadzał skrzynki, które wypadały osobom posiadającym przepustki. Odznaki zdobywało się za wygrywanie MM na mapach nowej operacji. Ponownie cena z 5.49 euro została obniżona do 0.99. Wprowadzno również kolekcje broni Alpha oraz dodano 7 map, gdyż Seaside mogliśmy zobaczyć już w operacji Payback. W tym Cache, który do dziś gości z nami i jest bardzo popularną mapą turniejową.

– srebrny żeton: 10 przegranych godzin na operacji i 5 wygranych MM na mapach operacji

– złoty żeton: 30 przegranych godzin na operacji i 15 wygranych MM na mapach operacji

W czasie trwania operacji otrzymaliśmy jako prezent na święta dwie nowe mapy: Cobblestone znany z CS 1.6 oraz Overpass. Obie z nich, podobnie jak Cache, zostały z nami do dziś.

Phoenix trwała od 20 lutego do 11 czerwca 2014. Oprócz 13 broni z workshopu, odznak oraz skrzynki, nie wprowadzała praktycznie nic nowego. Wszystkie mapy z tej operacji można było zobaczyć już  w Payback i Bravo. Skrzynki, jak w poprzedniej  operacji, dropiły tylko graczom posiadającym przepustkę.

W Counter-Strike: Global Offensive rozpoczyna się Operacja Phoenix - obrazek 10

Odznaki dostawało się w ten sam sposób, jak w operacji Bravo.