r.

Jak wyglądają rangi po wprowadzonych zmianach?

Grasz w CS:GO? Spadłeś ostatnio do rangi, a intuicja podpowiada Ci, że powinieneś być wyżej? Nic bardziej mylnego! Valve wprowadziło zmiany, które miały na celu wprowadzenia bardziej statystycznie poprawnego podziału rang dla użytkowników. Przeczytaj więcej poniżej.

Jeżeli chodzi o statystyki na poziomie całej populacji, to w większości przypadków przedstawia się je jako krzywą Gaussa, gdzie najwięcej osób jest najzwyczajniej “średnie”, osób bardzo słabych prawie nie ma, tak samo jak osób bardzo dobrych. Taki podział powoduje, że – żeby być najlepszym i móc zasłużyć na najlepszą rangę – należy ciężko pracować, a więc na czym polegają nowe rangi?

Zmiana systemu a zmiana Twojej rangi

Valve przyznało się, że powoli zostały wprowadzane zmiany, które miały na celu poprawę dystrybucji ludzi w rangach w CS:GO. Dlaczego? Zerknij na wykres i sam się przekonaj!

zmiany rangi CS:GO
Wykres widoczny po lewej stronie to rangi użytkowników sprzed wprowadzenia zmian. Po prawej stronie natomiast widzimy lepszy rozkład statystyczny ludzi którzy grają w CS:GO.

Dla przeciętnego “Kowalskiego” nic się nie zmienia, nadal będzie grał z tymi samymi osobami, zmieniła się tylko otoczka i żeby pochwalić się jakąś rangą, musimy naprawdę na nią zapracować. Jeżeli ktoś z Was znajdzie się w 0,6% najlepszych graczy, to z pewnością będzie to większe osiągnięcie, niż gdyby graczy takich było tam aż 2,8% całej społeczności CS:GO. Pomyślcie o tym.

Podsumowanie

Według mnie, nie ma co płakać, że ranga nam spada. Jeżeli chcemy osiągnąć coś, czym będziemy się potem szczycić, musimy najpierw na to zapracować. Obiektywnie mówiąc, narzekanie nic nam nie da, a za to lepiej włączyć kolejną rundę i spróbować pokonać naszych przeciwników, i piąć się po szczeblach w rangach CS:GO.

Czekam na Wasze odpowiedzi w komentarzach, co sądzicie o takiej zmianie! Ja uważam, że jest ona absolutnie pozytywna i rangi będą znaczyć więcej dla użytkowników, którzy je posiadają.

[latest_posts category=”counterstrike” count=”6″]