r.

Ilu cheaterów spotykamy w grach?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego gracz obok Was strzela tak dobrze? Istnieje możliwość, że kolega obok właśnie cheatuje! Zobaczcie, jakie statystyki zaprezentował dla nas jeden z użytkowników reddita. A ile razy cheat pojawiał się w Waszej grze?

Osoby oszukujące w grach są w większości powszechne. Co jakiś czas spotyka się takiego gracza, który bez trudu strzela przeciwnikom w głowy, bądź – co gorsza – to przeciwnik posiada cheat i bardzo szybko gra przestaje być zabawna.

Ilu cheaterów?

Poniżej znajdują się statystyki i kalkulacje jednego z użytkowników reddita, który postanowił prześledzić historię swoich gier.

7777674

Zacząłem w marcu, kiedy miałem rangę “Wybitny mistrzowski protektor”, jednak szybko piąłem się w rangach i obecnie jestem w randze SMFC (Supreme).
Na liście, którą posiadam, znajduje się 2,165 graczy, w czym 99 z nich zostało zbanowanych, poniżej znajduje się analiza tych danych.

Analiza – cheat

Z danych, które przed chwilą Wam podałem, wynika jasno, że 99 / 2,165 * 100 = 4,57 %  graczy, z którymi grał nasz użytkownik reddita, zostało później zbanowanych. Jednak nie jest to do końca prawidłowe, biorąc pod uwagę, że część z nich zostało zbanowanych, grając w inne gry. Nawet przy założeniu, że 10 z osób zbanowanych dostało swojego VAC-a, grając w inne gry, to statystyki wykazują, że zbanowanych graczy w grach naszego przyjaciela było 4,11 %

1597623_print-trimmed-1

Raz na ile meczów spotkam cheatera?

Według statystyk, które posiadamy, nasz gracz rozegrałby 216.5 meczów, przy czym system zakłada, że graczy jest 10. Zakładając, że nasz kolega z reddita nie cheatował lub grał z kolegami, rozegrał on około 300 gier, co prowadzi nas do prostej kalkulacji 99/300 = średnio 33% meczów, w których znajdował się cheat. Jednak mimo wszystko, ta statystyka nie jest do końca prawidłowa, zakładając, że w niektórych grach może znajdować się dwójka oszukujących użytkowników – co daje nam zakres od ok 25-33 % gier, w których znajduje się cheater.

yh57x

Podsumowanie i wnioski

Jeżeli chodzi o próbkę statystyczną obecną w tych kalkulacjach, to nie jest ona wystarczająco duża, aby wykazać obiektywnie, ilu cheaterów rzeczywiście znajduje się w naszych grach. Jednak przedstawione powyżej liczby wywołują ciarki na plecach, kiedy myślę sobie, że rzeczywiście w tak wielu grach znajdują się cheaty, które potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie. Jednak bądźmy optymistyczni. To, co widzimy wyżej, to tylko liczby. A niektóre osoby, które oszukują, nadal nie mają tak wysokich umiejętności, jak część z Was! Nawet cheatera można pokonać, potraktujmy to jak dobry trening i zachowajmy spokój.

 

a5bb3c3e05089a40ef01ea082ac39e24
Źródło: klik!

[latest_posts category=”counterstrike” count=”6″]