r.

Ile naprawdę kosztuje runda w CS:GO?

Codziennie cała społeczność graczy CS:GO wydaje zapewne więcej niż kilkaset milionów dolarów na sprzęt zakupiony w grze. Postanowiliśmy sprawdzić dla Was, ile kosztowałaby jedna taka runda w "realu"! Więcej szczegółów poniżej.

Niedawno na portalu TechRaptor, pojawiło się podsumowanie, w którym można przeczytać, ile kosztowałaby runda w grze CS:GO, jednak nie chodzi tutaj już o wirtualne pieniądze, które z rundy na rundę wracają na nasze konto.

Prawdziwa runda w CS:GO

Aby przeliczyć, ile kosztowałaby prawdziwa runda w CS:GO, najpierw musimy zobaczyć, ile kosztuje każdy element ekwipunku osobno. Zaczniemy od najważniejszego wyposażenia.

AK-47

Prawdą jest, że model użyty w grze jest tak naprawdę karabinem AKM (który jest wariantem AK-47). Używany był przez Armię Sowiecką itd., ale nie chodzi tutaj jednak o lekcję historii, a jeden z profesorów Oxfordu ustalił, że w roku 2005 średni koszt sztuki tej broni wynosił 534$, biorąc pod uwagę inflację i zmiany ekonomiczne na dziś, zapewne jest to około 675$. Na złotówki – jest to mniej więcej 2666 zł – całkiem dużo prawda?
AKM (ak47) CS:GO

Glock-18

Broń która technicznie klasyfikowana jest jako pistolet maszynowy, przez możliwość oddawania strzałów w seriach, przez to jest bardzo ciężko dostępny jeżeli nie jest się członkiem służb mundurowych itp, a kosztuje on ok 640$ w przeliczeniu na złotówki jest to ok. 2528 zł – suma całkiem spora dla przeciętnego Kowalskiego.
runda glock

USP-s

Pistolet wyprodukowany przez H&K jest modelem kompaktowym, sama broń kosztuje w granicach 900$-1100$, u sprzedawcy. Tłumik użyty w grze kosztuje ok 700$ w zależności od tego skąd go weźmiemy, a więc przyjmijmy że całość wynosi ok 1700$ w przeliczeniu na złotówki = 6715 zł – co jest dużo większą liczbą niż w przypadku Glocka który jest ponad dwa razy tańszy.
USP-s runda CS:Go

P2000

P2000 w grze korzysta z takiej samej amunicji jak P250, czyli .357 jednak tak naprawdę jego odpowiednik nie w grze korzysta z amunicji 9mm. Taka spluwa kosztuje ok. 800$, na polskie złotówki 3160 zł – prosty pistolet, a takie koszta? Niesamowite.
CS:GO runda P2000

AWP

Pod skrótem AWP kryję się – Arctic Warfare Police, ale tak naprawdę broń którą widzimy, nazywa się Arctic Warfare Magnum, przy czym jej wygląd jest bardzo podobny – Google Grafika nie kłamie! Jednak biorąc sprawę na poważnie, model AWM korzysta z innej amunicji. Po tym jak został zastąpiony przez inny karabin, nie można go już tak łatwo dostać, jego cena wynosi ok 7300$, co daje nieziemską sumę 28835 zł
AWP runda CS:GO

Kamizelka kuloodporna oraz hełm

Biorąc pod uwagę jakie pociski jest w stanie zatrzymać kamizelka kuloodporna którą kupujemy w grze, można stwierdzić że jest to całkiem dobre opancerzenie. Jeżeli chodzi o znalezienie tego typu pancerza w sklepie, to najbliższy odpowiednik kosztuje 1200$ = 4740 zł pieniądze które warto wydać aby mieć szansę na przeżycie, nieprawdaż?
Kevlar runda CS:GO

M4A1-S

Model użyty w grze jest identyczny do Colta 723 z tłumikiem. Przy czym M4A1 to broń która jest zarezerwowana dla służb mundurowych, i cywile mają straszny problem z dostępem do tego egzemplarza, na tej podstawie ciężko jest stwierdzić cenę. Jednak biorąc pod uwagę dwa ostatnie zamówienia które wykonał rząd Stanów Zjednoczonych, średnia cena to około 1900$ za gotowy karabin z tłumikiem co w polskich realiach równa się 7505 zł – w stosunku do tego co kosztuję USP-S to nie widać pomiędzy nimi zbyt wielkiej różnicy cenowej.
runda M4A1-S CS:GO

M4A4

Karabin o nazwie M4A4 nie istnieje… “A4” w tym przypadku jest zaznaczeniem wersji broni, tak naprawdę M4A4 to zmodyfikowane M4A1 – którego nazwa brzmi Mark 18 CQBR. Dla potrzeby tego podsumowania zastosujemy taką samą cenę jak powyżej.
M4A4 runda CS:GO

Granaty

Granat HE który widzimy w grze to tak naprawdę granat ręczny M67 z którego korzysta wojsko, jego koszt to ok. 35$ = 138 zł
Granat dymny to tak naprawdę ABC-M7A3 CS, kosztuję ok. 215$ = 849 zł
Granat błyskowy to M84 a który kosztuje nas 180$ = 711 zł
Granat podpalający to tak naprawdę AN-M14 przy czym nie wywołuje on efektu podpalenia, a najbliższy mu odpowiednik w grze to granat podpalający Model 308-1 który kosztuje 7$ = 28 zł
Mołotow który jest dostępny dla terrorystów to ok 3$ = 12 zł
runda granades CS:GO

Amunicja

Jeżeli chodzi o amunicje, to wszystko znajduję się poniżej w tabelach ukazujących pełen koszt takiego wyposażenia!

Podsumowanie

Z pewnością każdy z was umie liczyć! A dane które macie powyżej wystarczą do tego aby porównać sobie ile kosztuje runda w CS:GO a ile kosztowała by naprawdę! Dajcie znać w komentarzach co sądzicie!

[null,2,16711680],null,null,null,null,null,null,null,0,null,null,null,18,1]”>[latest_posts category=”counterstrike” count=”6″]