r.

CS:GO będzie główną grą w szwedzkiej e-sportowej szkole

W dniu 18 sierpnia pierwsza partia studentów z e-sportem w programie nauczania zacznie studia na Arlandagymnasiet w Sigtuna w Szwecji. Spośród 7 gier wybrano CS:GO jako grę, z którą studenci będą spędzać najwięcej czasu. "Chcemy, aby absolwenci otrzymali największe możliwości, żeby rozwinąć się w e-sporcie" - mówi Anders Eriksson w głównym komunikacie o nowym dziale w szkole.

Ponad 70 chętnych aplikowało, żeby edukować się w Arlandagymnasiet eSports. Rekrutacja trwała od początku tego roku. Sześciu mężczyzn oraz jedna kobieta zostali wybrani jako szczęśliwcy, którzy będą studiować e-sport w Szwecji. Jonas ”Iceman” Dahl będzie oceniał styl gry studentów, a 18 sierpnia wejdą do szkoły po raz pierwszy.

“Żadna wyższa szkoła w Szwecji nie posiada takiego profilu, więc będzie to bardzo interesujące. Studenci otrzymają najlepsze możliwości do kontynuuowania kariery w e-sporcie.”

 

”Esports jest częścią całości”

Podobnie jak reszta uczniów, w/w siódemka będzie miała dostęp do siłowni, trenerów, instruktorów, porad żywieniowych, kręgarzy i psychologów. Będą oni mieć także swojego własnego trenera od e-sportu i klasę wypełnioną nowymi komputerami, monitorami oraz krzesłami do gier.

 

”Zdrowa relacja z grami”

Główną grą dla studentów będzie CS:GO, który eksplodował popularnością na przestrzeni ostatnich kilku lat. Poza kształceniem się w grze, będą również dowiadywać się, jak traktować swoich kolegów i przeciwników.

“Nasi uczniowie powinni mieć zdrowe relacje podczas tego grania. Będziemy także współpracować z ich charakterem i wartościami, żeby uczyć ich odpowiedniej komunikacji.”