r.

FlipSid3 i LGB z awansem na DH Summer

Kolejne dwie drużyny na DreamHack Summer 2015. Zapraszam do newsa po więcej informacji.

Reprezentanci FlipSid3 Tactics i LGB eSports awansowali na DreamHack Summer 2015 przez rozgrywane wczoraj finały internetowych kwalifikacji. W tych wzięło udział osiem zespołów – cztery zaproszone przez organizatorów i taka sama ilość z wcześniejszych eliminacji. Dzięki zakończeniu internetowych kwalifikacji znamy już zdecydowaną większość uczestników zmagań, które odbędą się w Jönköping.

Uczestnicy DreamHack Summer 2015:
Ninjas in Pyjamas
Natus Vincere
Titan
Fnatic
FlipSid3 Tactics
LGB eSports

FlipSid3 w pierwszej rundzie wczorajszych kwalifikacji zmierzyło się ze szwedzkim embrance. Lepsi okazali się s1mple i spółka. Wschodnioeuropejski skład wygrał 2:1. W decydującym meczu FlipSid3 podjęło Team Dignitas. Duńczycy musieli uznać wyższość swoich rywali. Przegrali 0:3 i zaprzepaścili szansę na awans.

Z kolei reprezentanci LGB eSports w pierwszym meczu starli się z ekipą ISKOLD. Norwegowie wygrali 2:1. W kolejnym meczu na drużynę Polly’ego czekali gracze HellRaisers. Starcie to było bardzo wyrównane. Do wyłonienia lepszej drużyny potrzebnych było pięć potyczek. Ostatecznie 3:2 wygrali zawodnicy LGB eSports.

W zmaganiach CS:GO na DreamHack Summer 2015 udział weźmie osiem zespołów. Dwa ostatnie sloty trafią do drużyn z kwalifikacji typu BYOC. Zawody odbędą się 13 – 15 czerwca w Jönköping. Pula nagród ma wynieść 40 000$.