r.

Entry fragging – skrypt!

Entry fragging - co i jak? Jak trenować? Na czym polega? Sprawdź w tym poradniku!

Entry fragging – co to jest?

Entry fragging jest techniką, sposobem, stylem gry. Polega on na szybkim wychyleniu i zabiciu przeciwnika. Pozwala na zaskoczenie wroga oraz zdobycie jego głowy, zanim jeszcze się zorientuje, co tak naprawdę się stało. Wymaga on dużej znajomości mapy, miejsc, gdzie może czyhać na nas wcelowany już wcześniej przeciwnik oraz – przede wszystkim – wyobraźni przestrzennej, by móc sobie szybko zobrazować za ścianą głowę przeciwnika.

Jak ćwiczyć?

Deathmatche

Jednym ze sposobów jest oczywiście granie deathmatche’ów i próba przewidzenia położenia głowy przeciwnika oraz najechanie na nią celownikiem, by jak najszybciej oddać strzał (tzw. prefire), a także zaskakiwanie przeciwników nieszablonowymi zachowaniami, tak, by jak najszybciej ich zabić. 

Skrypt

Ja jednak polecam pobranie skryptu, który pozwala nam na ustawienie botów tak, aby jak najlepiej odwzorowywały najprawdopodobniejsze miejsca przebywania przeciwników.
Jak na razie istnieją 2 wersje skryptu: Dust2 i Inferno (obydwa do pobrania tutaj)
Zapisujemy obydwa pliki do folderu z config-iem.

Jak używać?

Po zapisaniu plików w folderze z bindami (…\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg) wchodzimy do gry, włączamy casual mode, offline z botami na wybranej mapie, wchodzimy do drużyny terrorystów, wpisujemy w konsoli (włączamy ją w opcjach, domyślnie “~”): bot_kick , po czym odpowiednio do mapy :
exec entry_dust2.cfg
lub exec entry_inferno.cfg
2 razy, tak aby uniknąć niepotrzebnych błędów.

Konfiguracja botów.

Konfiguracja jest bardzo prosta. Wystarczy wcisnąć przyciski odpowiedzialne za podążanie botów za nami (domyślnie dla dust-a 2 jest to 8 i 9), klikamy dwa lub trzy razy. Później zatrzymaj boty (domyślnie zbindowane na 0), aby zobaczyć czy wszystkie boty podążają wzrokiem za tobą. Może się zdarzyć, że któryś będzie kucał – wtedy go poprostu zabij, po czym powtórz poprzednie czynności.
Jeśli zrobiłeś wszystko tak, jak należy jesteś już gotowy do treningu. Teraz wystarczy wcisnąć jeden z klawiszy (domyślnie numpad od 7 do 9, oraz 4), oraz zacząć trening!
Niestety minusem jest to, że po skończonej trasie obowiązkowa jest ponowna konfiguracja.