r.

Esport day: 07.01.2016

Esport to nieodłączna część większości najpopularniejszych gier, dlatego prezentujemy zestawienie kilku newsów ze świata e-sportu CS:GO w jednym artykule. Tym razem znajdziesz między innymi informację o turnieju z nagrodami wartymi 250 tysięcy dolarów, kilku zawodników z listy najlepszych graczy na świecie, a także o aferze z wietnamską drużyną!

Esport to coraz popularniejsza dyscyplina, która znalazła miliony fanów na całym świecie. Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami w tej dziedzinie, przeczytaj poniższy tekst!

E-sport day: 07.01.2016

DreamHack zorganizuje dwa nowe turnieje z nagrodami o łącznej wartości 250,000$!

esport dreamhack masters

Kwota jest ogromna! DH ogłosił, że w tym roku zorganizuje dwa turnieje pod nazwą DreamHack Masters, a pierwszy z nich odbędzie się już w ciągu trzech miesięcy w Malmö na sali do hokeja. W rozgrywce weźmie udział 16 najlepszych drużyn z całego świata, a kwalifikacje rozpoczną się już w kwietniu, a dokładnie to od 12 do 14. Jeżeli ktoś będzie chciał oglądać DH Masters na żywo na stadionie, będzie musiał zaopatrzyć się w bilet, którego cena zaczyna się od 30$, a kończy na 1800$.

Początek końca listy 20 najlepszych graczy na świecie

Hltv opublikował ćwiartkę listy 20 najlepszych graczy CS:GO na świecie. Codziennie dodają jednego gracza, dzisiaj wypadło na cajunba, który zajął 15 miejsce. Poniżej znajdziesz resztę dotychczasowej końcówki listy.

 

24/7 Esports rozstaje się ze swoją drużyną ze skutkiem natychmiastowym

Australijska organizacja 24/7 postanowił zwolnić dotychczasową drużynę składającą się z Wietnamczyków ze skutkiem natychmiastowym. Na swojej stronie właściciele 24/7 Esports napisali, że podejrzewają zawodników o ustawienie meczy. Skład grał poprzednio pod nazwą SKYRED, a w australijskiej organizacji byli jedynie niespełna dwa tygodnie. Właściciel Wei-Ning Yong napisał, że nie mają oficjalnych dowodów na match-fixing swoich byłych zawodników, jednak negatywna opinia publiczna przysparzała im wielu problemów. Aktualnie wietnamski skład wygląda następująco:

Vu “cLb” Hoang Nguyen
 Cong “crazyguy” Anh Ngo
 Ngoc “Zac” Thien Nguyen
 Hoang “d@rklord” Giang Phung
 Phu “Rap” Quoc Phan