r.

Czym jest FaceIt?

Czym jest FaceIt i jak tam grać? Pomóżmy sobie nawzajem zacząć zabawę z tym portalem!

Przeczytaj jeszcze na How2Play w dziale Counter-Strike: Global Offensive:

Zacznijmy od samego początku, czyli czym jest FaceIt. Otóż jest to portal, na którym można stworzyć własną drużynę i grać coś w rodzaju gier turniejowych, przeciwko innym, zawodowym drużynom. Z tą różnicą, ze nie gramy tam zwykłych “turniejówek”. Są tam poziomy 1-10 które zdobywamy. Możemy założyć również własną drużynę.

Na czym to wszystko polega?

Szczerze mówiąc, można tam sporo zyskać jak i sporo stracić. Do obrotu wchodzą realne pieniądze. Można kupić konto premium, które nas trochę wspomaga. Grając, możemy wygrać FP czyli FaceItPoints. I uwaga, można je wymieniać na skiny.

Strona nie jest poświęcona tylko Cs’owi. Są tam też inne gry, typu Lol, czy WoT.

Jak zacząć?

  1. Wchodzimy tutaj – Faceit.
  2. Zakładamy sobie konto. Nieważne w jaki sposób.
  3. Wybieramy grę jaką chcemy sobie dodać.
  4. Po dodaniu Cs’a można już śmiało grać.
  5. Klikamy “Play” i po wyskoczeniu okienka wybieramy w jakim rankingu chcemy grać (Daily – dzienny, Monthly – miesięczny).
  6. Zobaczycie swój poziom i po lewej będzie 5vs5. Klikacie i wybieracie, czy gracie solo, teamem czy 1/2 znajomi.

Co zrobić już w grze?

  1. Jak wszystko ustawicie, będziecie w kolejce i czekacie. Gdy wam znajdzie grę, to doskonale wiecie co zrobić.
  2. Kapitanowie banują serwery i mapy. Gdy to się zakończy, wyskakuje wam adres ip.
  3. Wklejamy całość do konsoli.
  4. Gdy są już wszyscy, kapitanowie wpisują “ready” i gra się zaczyna.

A wtedy musicie się bardzo skupić i postarać się to wygrać. W grę mogą wchodzić wasze realne pieniądze 🙂 Pamiętajcie, by nie reagować zbyt impulsywnie na stwierdzenie “można tam za darmo dostać skiny za punkty FP” bo wiedzcie, że na takich portalach poziom graczy zwyczajnie jest wysoki. Bez odpowiednich umiejętności i doświadczenia zbyt dużo nie wygracie. Nie wpływa to tez na waszą rangę. Działa to trochę jak “serwery społeczności”. Tick ich serwerów jest ustawiony na 128. Więcej o tym możecie poczytać tutaj, jak to ładnie sobie ustawić.

Sam jeszcze nie zacząłem zabawy z tym portalem, choć konto posiadam. Chce najpierw podnieść swoje umiejętności do odpowiedniego poziomu, by mieć jakiekolwiek szanse. Wtedy można spróbować swoich sił 🙂