Game Over r.

Platforma Disneya bez treści dla dorosłych?

Disney... No, tylko trzy kółeczka i podbił świat! Myszka Miki robi furorę i bawi od dawna. W przyszłym roku zapada decyzja o stworzeniu swojej własnej platformy do streamingu seriali (Taki Disneyowy Netflix). Czyżby jednak była ona dla mniejszych?

Niewiele wiadomo o platformie Disneya. Wiadomo, że już trwają prace nad ekskluzywnymi serialami i filmami. Na start mamy mieć wystarczającą rozrywkę, by szaleć.

Disney jednak definitywnie zamierza ograniczyć swoje podboje. Dziennikarz New York Times dotarł do danych, według których szefostwo decyduje się na treści “tylko dla rodzin”.

Ma nie dojść do żadnych treści o ratingu R, czyli na nasze- 15+ (Kategorię R otrzymał chociażby Deadpool). Wiadomo już, że tworzony jest serial o kolejnych superhero Marvela, a także rozwijany będzie kanon Star Warsów. Ma zostać stworzony także serial o… Potworach i spółce. Wszystko ma jednak zostać dopasowane do rodzin.

Plotki krążyły już wcześniej, jednak teraz dopiero zaistniały konkrety i decyzja zapadła. Jeśli to jednak prawda, Disney może sobie utrudnić sprawę. Wszak Netflix oraz HBO GO mają w swojej ofercie seriale i dla młodszych, i dla dorosłych.

O czym warto wspomnieć, to fakt, że Disney nie ma praw do emisji Gwiezdnych Wojen. Sam je sprzedał stacji Turner, za sumę 275 Mln $. Prawa wykupione zostały aż do 2024 roku. Rozmowy się rozpoczęły, ale… No sami pomyślcie, wyrzucilibyście tyle pieniędzy w błoto?

Opłacicie platformę streamingową Disneya, czy raczej to nie wasza bajeczka?