Game Over r.

Gigantyczny wyciek danych i koniec Google+

Wiesz co to Google+? Korzystałeś z tego? No, to zapewne zasmuci cię wiadomość, że ten serwis zostaje zamknięty... Facebook wygrał?

Google+. Konkurencja dla gigantycznego portalu, jakim jest Facebook, odnoszący spektakulrane sukcesy na początku działalności.

Przechodząc do sedna, okazuje się, że w serwisie Google+, z którego z roku na rok korzystało coraz mniej osób, były gigantyczne dziury. Niemal dosłownie, bowiem nawet jeśli ustawiono pewne dane jako prywatne, hakerzy i tak mogli z łatwością mieć do nich dostęp.

Co gorsza, dziury nie pojawiły się niespodziewanie. Wiedziano o nich od dawna, ale Google nikomu o tym nie mówiło. Gigant z Mountain View zdecydował, że nie należy ryzykować skandalu na miarę Cambridge Analytice.

Google ostrzegało, że jeśli ktokolwiek puści parę z ust, nad firmę niczym ćmy do lampy zlecą się urzędy w USA i będą problemy. Są pewne priorytety…

Sprawę jako pierwsze nagłośniło Wall Street Journal. Google zapowiedziało, że ich usługa społecznościowa zostanie zamknięta w ciągu 10 miesięcy. Nie uchroniło ich to jednak od spadku na giełdzie.

Korzystaliście z Google+, czy mieliście tam konto, “bo tak”?