Sprzęt Gamingowy r.

[Recenzja] Myszka Genesis GX85

Przychodzi taki dzień w życiu każdego gracza, gdy jego gryzoń niestety umiera. Trzeba wtedy zakupić nowego. Przyzwyczaić do nowego. Jaką myszkę kupić? Czy myszka Genesis GX85  jest dobrym wyborem? Zapraszam do lektury!

Unboxing

Słowem wstępu

No cóż – moja myszka nie umarła, aczkolwiek wybór padł akurat na tą. Jak wyglądał mój stary gryzoń? Czy polubił się z tym nowym?

Myszka Genesis Gx85
Zdjęcie robione kalkulatorem.

Myszka Genesis Gx85 – specyfikacja

Myszka Genesis Gx85

Typ sensora: Avago 9800

Maksymalna rozdzielczość: 8200 DPI

Maksymalna szybkość przetwarzania danych: 12000 FPS

Maksymalna akceleracja: 30 G

Maksymalna szybkość śledzenia: 150 ips

Liczba przycisków: 13

Liczba przycisków programowalnych: 13

Długość kabla: 2m (w oplocie)

Metalowe ciężarki: 5×5,7g

Przełączniki: OMRON (10mln kliknięć)

Możliwość wybrania koloru i prędkości jego zmiany spośród kilku kolorów w ustawieniach myszy

Myszka Genesis Gx85
Specjalne ciężarki do myszki.


Recenzja i ogólne odczucia

Myszka sama w sobie prezentuje się bardzo ładnie. Jest bardzo miła w dotyku, a przyciski nie wymagają za dużo ani za mało nacisku – jest idealnie. Myszka nie posiada “stałego” DPI – jest ono regulowane w oprogramowaniu myszy, które można pobrać ze strony producenta. Na początku oczywiście o tym nie wiedziałem, więc przyzwyczajenie się do tego mi chwilę zajęło. Uważałem to za jedyny większy minus tej myszy – teraz już go nie ma. Możliwa jest również regulacja zależna od osi X i Y. Jest to niezwykle użyteczne przy dużo większych monitorach i kilku połączonych. Drugim “minusem” może być problem sięgania przycisków bocznych po lewej stronie myszy – osoby z większymi dłoniami nierzadko mają na początku problem z sięgnięciem tych ostatnich. Ale do tego oczywiście też da się przyzwyczaić. Myszka z tak dokładnym sensorem nadaje się zarówno do strzelanek, jak i gier MOBA, ale przez programowalne przyciski jest głównie „dedykowana” grom MMORPG. Kółko myszy wygląda solidnie – nie zapowiada się, aby spadło przy mocniejszym naciśnięciu. W dodatku widnieje na nim napis „Genesis GX85” – wygląda to bardzo estetycznie.
Do zestawu również dostajemy dodatkowe “ścieracze” pod myszkę, gdyby aktualne starły się od zbyt aktywnego grania. Można je po prostu wymienić.

Kółeczko z napisem Genesis oraz dwa przyciski do regulacji DPI.

Podsumowanie

Myszka Genesis GX85 jest bardzo dobra jak na swoją półkę cenową. Myślę, że stwierdzenie, że jest to gryzoń “tylko dla graczy”, jest błędne. Nawet niedzielny gracz czy Twoi rodzice mogliby z niej spokojnie korzystać. Ilość przycisków, do których można przypisać makra, mogłoby im pomóc otworzyć przeglądarkę czy cokolwiek innego. Gracz oczywiście wykorzysta to w inny sposób. GX85 prezentuje się bardzo solidnie i myślę, że muszę jeszcze długo poczekać, zanim będę miał szansę wymienić ją na coś nowego. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Cena: 199,99zł

Plusy:

  • Wygląda bardzo estetycznie
  • Dobrze leży w dłoni
  • Duża ilość przycisków do makr
  • Solidna konstrukcja
  • Sensor Avago
  • Duża ilość DPI, które można samemu dobrać
  • Modyfikowane podświetlenie, mimo półki cenowej

Minusy:

  • Poziomy DPI czasem zapominają o swoich konfiguracjach
  • Widoczne odciski palców pozostawiane na myszce
  • Osoby z większymi lub za małymi dłońmi mogą mieć problemy z sięganiem przycisków bocznych

 

OGÓLNA OCENA: 9/10